STREFA STUDENTA

REKRUTACJA NA ROK AKADEMICKI 2017/2018
studia inżynierskie
prowadzone w systemie stacjonarnym i niestacjonarnym


więcej >>>

Wyższa Szkoła Technik Komputerowych

i Telekomunikacji w Kielcach 

ul. Marszałkowska 98

25-553 Kielce Świętokrzyskie

tel./fax (+48) 41 33-10-233

http://www.wstkt.pl

  

Udział WSTKT w projekcie

W okresie 2007-2008 WSTKT zrealizowało projekt w ramach którego zostało uruchomione profesjonalne studio nagrań Video HD oraz Studio 3D. Pracownicy naszej uczelni wraz ze studentami byli odpowiedzialni za:
- budowę studia nagrań do realizacji wirtualnej trójwymiarowej sceny 3D
- dostawę sprzętu i oprogramowania do tworzenia przekazów multimedialnych
- uruchomienie i wdrożenie systemu

Wykonane Studio 3D umożliwa transmisję w czasie rzeczywistym do internetu. Dzięki temu możliwe jest przesyłanie programów na żywo na cały świat. W studiu 3D zostało wykorzystywane specjalistyczne oprogramowania wraz z systemem komputerowym. Oprogramowanie umożliwia generowanie w czasie rzeczywistym wirtualnej dekoracji, na tle której widać aktorów (w rzeczywistości w trakcie produkcji występujący aktorzy znajdują się w tzw. GreenBoxie). Przykładowa wirtualna sceneria jest przedstawiona na zrzutach ekranowych poniżej.Obraz rejestrowany przez kamery, który przedstawia aktorów na zielonym tle GreenBox, jest poddany kluczowaniu poprzez Chroma Keyery. W wyniku tego procesu łączony jest obraz aktorów będących w studiu z wirtualną dekoracją.
Na poniższych zdjęciach są przedstawione etapy tworzenia studia 3D od momentu dostawy sprzętu aż do finalnego zakończenia prac.WSTKT oferuje kompleksowe wykonanie dowolnego przedsięwzięcia z zakresu nowoczesnych technologii multimedialnych. Dobieramy rozwiązania zapewniające optymalizacje kosztów i parametrów realizowanych projektów.